Wystartowała sprzedaż biletów na 6. edycję Kongresu Nowej Mobilności!

Bilety z puli Super Early Bird na KNM 2025 są już dostępne. Największa w regionie CEE konferencja oraz targi zrównoważonego transportu odbędzie się w dniach 23-25 września w katowickim MCKu, na powierzchni 12 tys. metrów kwadratowych. Organizatorem wydarzenia jest PSNM, a gospodarzem przyszłorocznej edycji Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. W konferencji weźmie udział ponad 8 tys. uczestników, w tym przedstawiciele Komisji Europejskiej, administracji centralnej, samorządów oraz liderzy przemysłu e-mobility z całego świata.

Już po raz szósty Polska stanie się europejską stolicą zeroemisyjnego transportu oraz nowej mobilności. W okresie wyzwań oraz rozpoczynającej się prezydencji Polski w Unii Europejskiej, wysocy rangą politycy, unijni i krajowi decydenci, przedstawiciele administracji centralnej i lokalnej oraz branży, włodarze miast, dyplomaci, świat nauki, start-up’y oraz wszyscy inni interesariusze rynku spotkają się na Kongresie Nowej Mobilności. Program przyszłorocznego wydarzenia obejmie wszystkie najistotniejsze zagadnienia polityczne, gospodarcze, regulacyjne, rynkowe, technologiczne i społeczne związane z transformacją mobilnościową i energetyczną.

– Przyszłoroczna edycja Kongresu Nowej Mobilności będzie unikalnym forum najważniejszych interesariuszy sektora zrównoważonego transportu. KNM 2025 odbędzie się w nowej rzeczywistości rynkowej i regulacyjnej związanej m.in. z obowiązywaniem podwyższonych celów redukcji emisji samochodów osobowych i dostawczych. W tym kontekście coraz pilniejsze staje się wzmocnienie konkurencyjności i reindustrializacji Unii Europejskiej wobec ekspansji producentów z innych regionów świata. W celu realizacji obowiązków nakładanych w zakresie dekarbonizacji (m.in. wynikających z AFIR) państwa członkowskie potrzebują skuteczniejszych instrumentów wsparcia. Naszą ambicją jest, aby podczas KNM 2025 kluczowi interesariusze wypracowali rozwiązania wspierające zrównoważoną transformację regionu CEE, w szczególności w wymiarze gospodarczym – wskazuje Aleksander Rajch, Członek Zarządu PSNM.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe (MCK), Katowice

W KNM 2024 wzięło udział ok. 4 tys. uczestników, w tym ponad 400 prelegentów z całego świata. Program wydarzenia obejmował 160 debat, warsztatów i wystąpień merytorycznych. Na KMM pojawiło się ponad 150 partnerów i wystawców, odbyło się 20 premier branżowych, a zeroemisyjne technologie były prezentowane na 5 tys. mkw. powierzchni Expo. Organizatorzy konferencji zapowiadają, że w 2025 r. uda się podwoić te liczby.

– Choć przez lata Górny Śląsk i Zagłębie były kojarzone z przemysłem ciężkim oraz kopalniami, dziś emanują zieloną energią i zaskakują swoją nowoczesnością. Bardzo się cieszymy, że Kongres Nowej Mobilności przenosi się z Łodzi do Katowic. Wspólnie zorganizujemy najważniejsze wydarzenie sektora zrównoważonej mobilności i zeroemisyjnych technologii w tej części Europy – mówi Kazimierz Karolczak, Przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

PSNM podkreśla, że postępująca transformacja w kierunku zeroemisyjnym tworzy historyczną szansę na zdecydowane wzmocnienie konkurencyjności i innowacyjności polskiej gospodarki. Pod warunkiem wdrożenia odpowiednich instrumentów wsparcia, do 2050 r. nowa mobilność jest w stanie wygenerować dodatkowe 5% PKB Polski. Tak znaczny potencjał potwierdzają obszary, w których polskie przedsiębiorstwa już teraz wyraźnie zaznaczają swoją obecność w europejskich łańcuchach dostaw, w tym m.in. branża bateryjna, produkcja zeroemisyjnych autobusów czy stacji ładowania.

– Skumulowana wartość pojazdów elektrycznych sprzedawanych na świecie do 2030 r. może wzrosnąć do 9 bln dolarów, zaś do roku 2050 – 63 bln dolarów. Dlatego tak ważne jest wsparcie dywersyfikacji działalności przedsiębiorstw, które koncentrują się na dostawach podzespołów dla pojazdów konwencjonalnych oraz stworzenie optymalnych warunków dla inwestorów z obszaru nowej mobilności. Nowego spojrzenia potrzebuje wiele strategicznych branż, min. transport ciężki i logistyka, a w dalszym horyzoncie awiacja i spedycja morska – mówi Łukasz Witkowski, Wiceprezes PSNM.

KNM kieruje swoją ofertę nie tylko do przemysłu, ale także do samorządów, których przedstawiciele co roku licznie biorą udział w wydarzeniu.

– Naczelnym celem nowej mobilności jest rozwój społeczeństw, poprawa jakości ich życia i zdrowia. Zrównoważony rozwój oznacza postęp w każdym z najważniejszych wymiarów: społecznym, środowiskowym i gospodarczym. Roczne straty związane z zanieczyszczeniem powietrza w Europie już dziś wynoszą ok. 600 mld euro. To tylko jedno z wielu różnych wyzwań, na które odpowiedź stanowi rozwój nowej mobilności i zmiana nawyków mobilnościowych – komentuje Agata Wiśniewska-Mazur, Zastępczyni Dyrektora ds. Organizacji PSNM.

Zainteresowani udziałem w Kongresie Nowej Mobilności 2025 mogą już kupować bilety. Organizatorzy wprowadzili ich 3 kategorie: Conference & EXPO Pass, Conference & EXPO Premium Pass oraz Conference & EXPO Executive Pass. Pakiety różnią się korzyściami. Bilety w ramach przedsprzedaży Super Early Bird można kupować do 31 stycznia 2025 r. lub do wyczerpania puli w zakładce Bilety.

Zobacz również