Program KNM

12-14/09/2022

Poniedziałek
12/09/2022
Wtorek
13/09/2022
Środa
14/09/2022

Electric Car of the Year – GEVA drivers choice

Posiedzenie komitetu
Data:
Godzina:
Sala:
Język:
12/09/2022
16.15 – 17.15
3/4
Polski

Dwadzieścia osiem stowarzyszeń kierowców pojazdów elektrycznych połączyło siły, aby stworzyć Globalny Sojusz Kierowców Pojazdów Elektrycznych (ang. Global EV Drivers’ Alliance – GEVA) i stać się silnym reprezentantem użytkowników EV. GEVA reprezentuje głos kierowców pojazdów elektrycznych na całym świecie i prowadzi aktywne działania na rzecz czystego transportu.

Stowarzyszenie jest oddolną organizacją non-profit, która gromadzi najlepsze praktyki, inspiracje i informacje od pozostałych stowarzyszeń i kierowców pojazdów elektrycznych. Informacje te są następnie wykorzystywane do wzajemnego informowania się i inspirowania w celu przyspieszenia mobilności elektrycznej w regionach, gdzie elektromobilność nie jest jeszcze popularna.

W ramach aktywności organizacji, organizowany jest konkurs “Electric Car of The Year – GEVA drivers’ choice”. To zapoczątkowane przez EV Klub Polska (należący do GEVA) cykliczne wydarzenie, mające na celu  wybór najlepszego auta elektrycznego przez użytkowników EV z całego świata. W pierwszym etapie konkursu członkowie klubów EV z różnych państw wybierają najlepsze, ich zdaniem, e-pojazdy. Samochody, które wygrały lokalne konkurs są sumowane, a model z największą liczbą zdobytych punktów otrzymuje wyróżnienie  “Electric Car of The Year – GEVA drivers’ choice”.

Spotkanie organizowane podczas KNM2022 służyć będzie dialogowi branżowych ekspertów i dziennikarzy o najlepszych autach elektrycznych, które miały premierę w tym roku.  Omówione zostaną wady i zalety samochodów, a także czynniki, jakimi kierowali się użytkownicy aut elektrycznych wybierając dane samochody. Poddane dyskusji zostaną również takie parametry jak zasięg, szybkość ładowania, praktyczność oraz dostęp i komunikacja z infrastrukturą do ładowania.

Kluczowe zagadnienia

  • TOP3 samochodów wyróżnionych w Electric Car of The Year – GEVA drivers’ choice
  • Dziennikarze oraz użytkownicy opowiedzą o wadach i zaletach tych samochodów oraz scharakteryzują również dodatkowe funkcjonalności