Dla wielu firm i klientów indywidualnych BEV stają się naturalnym wyborem z uwagi na cenę zakupu oraz koszty eksploatacji
Według Barometru Nowej Mobilności 2019/2020, przygotowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, 28% Polaków rozważa zakup samochodu elektrycznego w ciągu najbliższych trzech lat. Ta tendencja jest wciąż aktualna. Powód? Coraz atrakcyjniejsze koszty zakupu BEV, uwzględniające rządowe dofinansowanie, niższe koszty eksploatacji oraz bezemisyjność w miejscu eksploatacji.
Wszystko to sprawia, że pojazdy elektryczne stają się naturalnym wyborem, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Elektromobilność to zatem szereg korzyści, ale wśród potencjalnych nabywców pojawia się szereg pytań o kwestie podatkowe, które w polskim porządku prawnym wymagają uregulowania, choćby takiego jak w wybranych krajach UE.
Najnowsze orzeczenie dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (z 10 czerwca 2022 r.) w sprawie zwrot kosztów ładowania pojazdu hybrydowego prądem w miejscu zamieszkania pracownika umożliwia zwolnienie z podatku PIT. Jak wygląda sytuacja dla pozostałych użytkowników ekologicznych pojazdów? O czym trzeba pamiętać by jak najwięcej zyskać? Tą tematyką zajmą się eksperci podczas sesji „Mój pracownik chce EV. Sesja podatkowa KPMG”.