Inwestycja w AC czy DC? Realizowana samemu czy w partnerstwie? Stacja prywatna czy ogólnodostępna? Ładowanie przez pracownika auta w firmie czy w domu? Według jakiego modelu rozliczeń? Zapewnienie sprawności zeroemisyjnych przejazdów i procesów logistycznych, optymalizacja kosztów eksploatacji oraz procesu ładowania floty firmowej, to wyzwania, przed którymi będzie stawać coraz więcej fleet menadżerów.
Połowa firm w Polsce deklaruje, że w ciągu 3 lat uzupełni flotę o samochody w pełni elektryczne, a 18% już je ma – wynika z Barometru Flotowego opublikowanego przez Arval Mobility Observatory. Oznacza to, że w najbliższych latach coraz więcej fleet menadżerów stanie przed zadaniem zaplanowania optymalnej infrastruktury ładowania firmowych flot, zarówno w zakresie ilościowym, jak i jakościowym.
Fleet managerowie za istotną przeszkodę na drodze do elektryfikacji firmowej floty uważają niedostateczny rozwój infrastruktury ładowania. Podczas spotkania zostanie omówiony sposób poprawnego i efektywnego planowania infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych na potrzeby floty. Poruszone zostaną też aspekty dotyczące poszczególnych etapów procesu wdrażania firmowej infrastruktury ładowania.