Program KNM

12-14/09/2022

Poniedziałek
12/09/2022
Wtorek
13/09/2022
Środa
14/09/2022

Poniedziałek, 12/09/2022

Power of fleets! Jak firmy wykorzystują moc elektrycznych flot?

Prezentacja
Data:
Godzina:
Sala:
Język:
12/09/2022
16.15 – 16.30
Hala 1
Polski, Angielski – tłumaczenie symultaniczne

Przedsiębiorcy w ponad 90% deklarują chęć finansowania „zielonych” pojazdów w leasingu lub wynajmie długoterminowym. Co warunkuje ich wybór oraz do czego głównie wykorzystywane są elektryczne floty?

Pojazdy elektryczne w firmowych flotach mogą przynieść szereg korzyści finansowych, eksploatacyjnych i wizerunkowych. Dzięki wdrożeniu dotacji z środków publicznych, całkowity koszt posiadania samochodów elektrycznych może okazać się mniejszy niż aut spalinowych jeszcze przed upływem roku od rozpoczęcia eksploatacji. Dzięki licznym przywilejom, takim jak np. prawo do darmowego parkowania, poruszania się po buspasach, czy też wjazdu do stref czystego transportu, które już wkrótce pojawią się w polskich miastach, pojazdy z napędem elektrycznym są w stanie znacznie usprawnić wykonywanie codziennych zadań przez firmową flotę.

Podczas prezentacji zostaną omówione modele finansowania pojazdów elektrycznych dostępne na rynku, rola programu „Mój elektryk” w rozwoju parku firmowych samochodów oraz charakterystyka realizowanych działań przez obecnych odbiorców aut elektrycznych. Ponadto przedstawione zostaną najlepsze praktyki i rozwiązania w zakresie finansowania flot, czyli o czym należy pamiętać podczas wyliczeń. Poruszane zostaną też kwestie związane z całkowitym kosztem użytkowania (TCO) i wartością rezydualną (RV), które odgrywają coraz większą rolę podczas kompletowania zamówienia na pojazdy flotowe. Poruszony będzie też temat doboru aut do wymagań floty oraz jak powinno się takiej analizy dokonywać.

Kluczowe zagadnienia

  • Dobre praktyki na rynku finansowym
  • Wartość TCO i RV a opcje finansowania pojazdów flotowych
  • Do jakich zadań, wykorzystywane są głównie samochody elektryczne w przedsiębiorstwach?
  • Czy i kiedy leasing lub najem samochodu elektrycznego może być tańszy niż pojazdu konwencjonalnego?
  • Rola limitu odliczeń dla pojazdów elektrycznych i spalinowych w zakresie oszczędności podatkowych
  • Rola programu „Mój elektryk” w rozwoju oferty finansowych i wzrostu popularności pojazdów elektrycznych wśród przedsiębiorstw