Program KNM

12-14/09/2022

Poniedziałek
12/09/2022
Wtorek
13/09/2022
Środa
14/09/2022

Poniedziałek, 12/09/2022

Samochody elektryczne w wynajmie i leasingu. Jak branża flotowa rozpędza rozwój parku samochodów elektrycznych w Polsce?

Debata
Data:
Godzina:
Sala:
Język:
12/09/2022
16.45 – 17.30
Hala Maszyn
Polski, Angielski – tłumaczenie symultaniczne

Od wielu lat to klienci firmowi są filarem polskiego rynku motoryzacyjnego. Firmy są nabywcami 70% a nawet więcej wszystkich sprzedawanych w salonach w Polsce nowych samochodów. Jednocześnie, zdecydowana większość firm i przedsiębiorców (ok. 70%) finansuje nabywane przez siebie nowe samochody wynajmem długoterminowym lub leasingiem. Jest więc jasne, że jeśli polskie drogi mają się zapełnić elektrykami, do ich użytkowania i zakupu musimy przede wszystkim przekonać firmy.

Jak obecnie wygląda udział aut elektrycznych w wynajmie długoterminowym i leasingu? Czy ich popularność rośnie? Co najbardziej zachęca, a co zniechęca obecnie firmy do aut elektrycznych? Jakie działania podejmują firmy wynajmu długoterminowego i leasingowe, żeby przekonać swoich klientów do nabywania elektryków? Czy aktualna oferta uwzględnia jedynie finansowanie samochodów zeroemisyjnych, czy jest również skonstruowana w taki sposób, żeby ułatwiać i wspierać eksploatację aut elektrycznych na co dzień? Czy wynajem długoterminowy i leasing jako dominujące formy finansowania samochodów dla przedsiębiorców w Polsce będą w stanie spopularyzować elektryki w naszym kraju? Jaką rolę w wynajmie długoterminowym i leasingu odgrywa obecnie program dofinansowania aut elektrycznych „Mój Elektryk” i jak ocenia go branża wynajmu i leasingu?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas debaty „Samochody elektryczne w wynajmie i leasingu. Jak branża flotowa rozpędza rozwój parku samochodów elektrycznych w Polsce?” współrealizowanej z Polskim Związkiem Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP), w której wezmą udział eksperci PZWLP, Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS), a także BOŚ Bank, czyli operatora programu „Mój Elektryk”. Zapraszamy.

Kluczowe zagadnienia

  • Wynajem długoterminowy i leasing w finansowaniu samochodów elektrycznych przez przedsiębiorców
  • Popularność, koszty i oferta aut elektrycznych w wynajmie długoterminowym i leasingu
  • Rola wynajmu długoterminowego i leasingu we wdrażaniu elektromobilności w Polsce
  • Program „Mój Elektryk” w wynajmie długoterminowym i leasingu aut